Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert EinsteinMowa Ciała

Ciekawe jest to jak wiele osób ukrywa swój smutek uśmiechając się, udając radosnych.

Jednak ich oczy wyrażają co innego, smutek.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Starszy z dzieci moich znajomych około 2 lata jest zazdrosny o swojego młodszego koło 6 miesięcznego brata, czasami zdarza się iż chce go uderzyć czy czymś w niego rzucić.

Oczywiście są momenty że stara się tego nie okazywać i udaję iż bardzo lubi swojego brata , co demonstruję przytulaniem się do niego .Jednakże podczas tego zachowania jego twarz wyraża złość, wydaję mi się iż myśli on że  jak pokaże miłość do swojego brata to rodzice będą z niego zadowoleni i im się przypodoba.

Analogiczna sytuacja jest z osobami dorosłymi jeżeli kogoś lubimy jesteśmy zadowoleni na jego widok a nie źli.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Parę lat temu w dniu pracy  jako detektyw sklepowy z powodu smutnych wydarzeń w moim życiu byłem przygnębiony .Nie potrafiłem się skupić do końca na pracy, jednak starałem się wychwycić podejrzane zachowania .

Analizowałem ludzi za szybko i chodząc w miarę szybkim krokiem po sklepie z jednego miejsca w drugie stałem się widoczny dla doświadczonych złodziei.

Przechodziłem koło pewnej pary na oczach której widać było strach , mieli skulone barki. Jednakże przypomniałem sobie o tym zachowaniu dopiero po fakcie.

Po fakcie ponieważ obserwowałem kobietę stojącą przy butach która jakby coś przy nich kombinowała i nie spodziewałem się że jestem obserwowany przez drugą osobę . Gdy ta kobieta poszła przeglądać towar o mniejszej wartości udałem się przeliczyć dość  drogą biżuterię która znajdowała się niedaleko.

W tym samym momencie kiedy udawałem się w kierunku biżuterii osoba w której wcześniej zobaczyłem opisane wyżej zachowanie podbiegła do ubrań wartych po kilkadziesiąt złoty i szybko zdjęła z nich zabezpieczenia natomiast kobieta którą obserwowałem zaczęła mnie obserwować mówiąc swojemu partnerowi czy może bezpiecznie działać , po zdjęciu zabezpieczeń wyszli z ubraniami ze sklepu.

Wszystko nagrało się na monitoring jednak dało mi to do myślenia.

Nasz stan emocjonalny wpływa na odczytywanie emocji i może je nieco zaburzyć , powinienem wolniej analizować zachowania innych ponieważ działając bardzo szybko mogę coś pominąć.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W mojej poprzedniej pracy moim kierownicy w rozmowach między sobą zachowywali się jak dobrzy znajomi.

Po ich słowach można było stwierdzić iż się lubią.

Jednak moją uwagę zwróciło ich pożegnanie,  które polegało na przytuleniu się do siebie.

 

Wyglądało ono jak walka zapaśników, którzy starają się przepchnąć rywala.

Ich postawa była podobna jak na zdjęciu z tym że oboje mieli ręce na plecach swojego "rywala"  i stykali się w nieznacznym stopniu klatkami piersiowymi utrzymując nogi na takim samym dystansie jak na zdjęciu.

Po pewnym czasie tę osoby nie wyrażały się o sobie już w dobrych słowach , okazało się że rywalizowali o pewne stanowisko a po jego osiągnięciu skończyła się już ich udawana dobra znajomość.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nowe artykuły

Written on 08/07/2019, 23:53 by admin
smutek-w-oczachCiekawe jest to jak wiele osób ukrywa swój smutek uśmiechając się, udając radosnych. Jednak ich oczy wyrażają co innego, smutek.
Written on 20/11/2018, 02:19 by admin
czlowiek-to-nie-definicjaNie tak dawno temu rozmawiałem z osobą która zajmuję się rekrutacją  do służb na etapie badań psychologicznych. Zauważyłem iż nie zawsze sprawiedliwie...
Written on 15/11/2018, 02:38 by admin
wstydWarto odnowić jeden ze starszych artykułów który pokazuj jak uniwersalna jest mowa ciała .   Przytoczmy niedawną sprawę "porwanej dziewczynki" , jej...
Written on 11/11/2018, 21:09 by admin
przywiazanie-do-pracyMój kolega był bardzo cenionym pracownikiem w swojej byłej pracy , wiele osób go bardzo dobrze oceniało i widziało jego zaangażowanie w pracy. Jakże...
Written on 02/11/2018, 01:10 by admin
dlaczego-dzieci-klamia-paul-ekman   "Paul Ekman światowej sławy ekspert od wykrywania kłamstw został okłamany przez własnego syna"     W książce Dlaczego Dzieci Kłamią Paul Ekman...

.

X

Right Click

No right click