Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert EinsteinMając konflikt z pracodawcą udałem się do prawnika który miał mi pomóc w napisaniu odwołania od jego decyzji.

Do pokoju wszedł Pan który był już zaznajomiony z moją sprawą i powiedział abyśmy poczekali ponieważ dołączy do nas bardziej doświadczony prawnik.

Miła atmosfera zostałem poczęstowany kawą. Chwilę musiałem na tę osobę zaczekać.

Weszła do nas Pani której przy mnie ten Pan który był zaznajomiony z moją sprawą zaczął przekazywać istotne fakty z nią związane.

Pani słysząc jak pracodawca mnie potraktował co i rusz nie kryła oburzenia.

"Pana pracodawca podjął wobec niego decyzję o tym iż nie może pracować ponieważ nie spełnia wymogu zatwierdzonego jeszcze w starym regulaminie a którego nowy nie obejmuję, chociaż pracodawca sam deklarował że Pracownik tego wymagania nie musi już spełniać."

"Jak to tak nie można, nie ujęli wszystkich przepisów, oszukali Pana".

Pan który znał moją sprawę wyszukiwał tylko najbardziej  krytyczne według niego informacje a Pani temu zaprzeczała dodając do tego oburzenie poznanymi faktami.

Po całym przedstawieniu sprawy Pan podał kwotę która przewyższała kwoty zaproponowane przez  innych prawników, twierdząc że jest ogromna szansa na wygranie sprawy.

 

Rozmowa ta była swoistą manipulacją, jedna osoba miała przedstawiać sprawę a kolejna pokazywać swoje oburzenie takim traktowaniem mojej osoby, pokazując jak bardzo mnie skrzywdzili. Oczywiście prawnicy nie potrafili przedstawić przepisów które świadczyły na moją korzyść, działali tylko na emocję, tak by je podburzyć.

Ostatecznie wybrałem innego prawnika który w sposób oczywisty przedstawił mi sprawę powiedział wszystkie za i przeciw. Nigdy nie można być pewnym tego co zrobi drugi człowiek dlatego patrzenie bez krytycznie na coś sprawia że możemy być za słabo przygotowani do rozwiązania naszej sprawy.

 

Pamiętajmy że zachowania niewerbalne są jak puzzle , dopiero wtedy kiedy złożymy zachowania w całość wyjdzie nam właściwy element układanki. Pojedyncze zachowania mogą oznaczać w niektórych przypadkach co innego niż piszę. Dlatego w swoich artykułach przedstawiam konkretne sytuacje które mogą się od innych różnić . Każdy z nas jest inny i inaczej postrzega pewne sprawy.
Wszystkie artykuły pisałem  z moich  obserwacji zachowań  ludzi , ze studiowania filmów psychologicznych oraz książek.
Artykuły mogą zawierać błędy , strona ta pomaga mi rozwijać moje zainteresowania mową ciała .

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Serwer

Szanowni Państwo ze względu na problemy finansowe proszę Państwa o pomoc w celu opłacenia serwera.Link do zrzutki poniżej.

Zbiórka na opłacenie serwera.

Nowe artykuły

Written on 21/10/2019, 15:54 by admin
metoda-na-emocjeMając konflikt z pracodawcą udałem się do prawnika który miał mi pomóc w napisaniu odwołania od jego decyzji. Do pokoju wszedł Pan który był już...
Written on 04/08/2019, 21:55 by admin
zez-oczami-2 Zdjęcie poglądowe, oczy robią podobnie zeza tyle że bardziej na boki.   W pracy zauważyłem że dziewczyna która mnie szkoli robi zeza oczami....
Written on 08/07/2019, 23:53 by admin
smutek-w-oczachCiekawe jest to jak wiele osób ukrywa swój smutek uśmiechając się, udając radosnych. Jednak ich oczy wyrażają co innego, smutek.
Written on 20/11/2018, 02:19 by admin
czlowiek-to-nie-definicjaNie tak dawno temu rozmawiałem z osobą która zajmuję się rekrutacją  do służb na etapie badań psychologicznych. Zauważyłem iż nie zawsze sprawiedliwie...
Written on 15/11/2018, 02:38 by admin
wstydWarto odnowić jeden ze starszych artykułów który pokazuj jak uniwersalna jest mowa ciała .   Przytoczmy niedawną sprawę "porwanej dziewczynki" , jej...

.