Podczas przesłuchania pracownik był bardzo zdenerwowany i oburzony, nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu i był małomówny. Podczas rozmowy był bardzo opryskliwy a gdy ze względu na brak dowodów uniewinniono go od zarzutów zaczął być bardzo rozmowny, radosny, zaczął nawet żartować. Ciekawa zmiana zachowania, osoba niby fałszywie oskarżona zamiast oburzenia za fałszywe oskarżenia zaczyna być po prostu radosna. Po pewnym czasie wrócono do sprawy ponieważ pojawiły się nowe dowody, okazało się iż pracownik jest winny zarzucanego mu czynu.
Warto odnowić jeden ze starszych artykułów który pokazuj jak uniwersalna jest mowa ciała .
Przytoczmy niedawną sprawę "porwanej dziewczynki" , jej matka w wypowiedziach nie okazywała bólu po stracie córki , jej czoło nie wyrażało żadnych emocji było sztywne .
Ta sama sytuacja jak sprawa "Madzi" miała miejsce w 1994 roku była to sprawa Amerykanki, Susan Smith, która w wieku 23 lat z zimną krwią zamordowała dwójkę swoich dzieci: 3-letniego Daniela oraz 14-miesięcznego Alexandra. W połowie lat 90-tych o sprawie było bardzo głośno, zaś wszystko rozpoczęło się od rzekomego porwania...
Brak jest ruchów na czole które świadczyłyby o rozpaczy/bólu.Wiać tu natomiast lekki uśmiech który wskazuje na kłamstwo .
----
Przepraszam za błędny artykuł ale wynikało to z mej małej wiedzy na temat mowy ciała i emocja tu przedstawiona nie jest wstydem , jest to natomiast brak emocji na twarzy. Emocji które powinna w tej sytuacji okazywać ta osoba .