Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert EinsteinMowa Ciała

 Zdjęcie poglądowe, oczy robią podobnie zeza tyle że bardziej na boki.

 

W pracy zauważyłem że dziewczyna która mnie szkoli robi zeza oczami. Zaciekawiło mnie to zachowanie. Oczywiście nie zapytałem jej wprost dlaczego tak robi, jednak dowiedziałem się iż nie lubi ona ludzi. Lubi za to pieniądze które zarabia na tych szkoleniach.

Myślę że takie zachowanie odzwierciedla niechęć do tego co się robi, dystansowanie się od tego oraz skrywanie prawdziwych uczuć.

A co wy myślicie o tym zachowaniu? Co może oznaczać?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ciekawe jest to jak wiele osób ukrywa swój smutek uśmiechając się, udając radosnych.

Jednak ich oczy wyrażają co innego, smutek.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Starszy z dzieci moich znajomych około 2 lata jest zazdrosny o swojego młodszego koło 6 miesięcznego brata, czasami zdarza się iż chce go uderzyć czy czymś w niego rzucić.

Oczywiście są momenty że stara się tego nie okazywać i udaję iż bardzo lubi swojego brata , co demonstruję przytulaniem się do niego .Jednakże podczas tego zachowania jego twarz wyraża złość, wydaję mi się iż myśli on że  jak pokaże miłość do swojego brata to rodzice będą z niego zadowoleni i im się przypodoba.

Analogiczna sytuacja jest z osobami dorosłymi jeżeli kogoś lubimy jesteśmy zadowoleni na jego widok a nie źli.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Parę lat temu w dniu pracy  jako detektyw sklepowy z powodu smutnych wydarzeń w moim życiu byłem przygnębiony .Nie potrafiłem się skupić do końca na pracy, jednak starałem się wychwycić podejrzane zachowania .

Analizowałem ludzi za szybko i chodząc w miarę szybkim krokiem po sklepie z jednego miejsca w drugie stałem się widoczny dla doświadczonych złodziei.

Przechodziłem koło pewnej pary na oczach której widać było strach , mieli skulone barki. Jednakże przypomniałem sobie o tym zachowaniu dopiero po fakcie.

Po fakcie ponieważ obserwowałem kobietę stojącą przy butach która jakby coś przy nich kombinowała i nie spodziewałem się że jestem obserwowany przez drugą osobę . Gdy ta kobieta poszła przeglądać towar o mniejszej wartości udałem się przeliczyć dość  drogą biżuterię która znajdowała się niedaleko.

W tym samym momencie kiedy udawałem się w kierunku biżuterii osoba w której wcześniej zobaczyłem opisane wyżej zachowanie podbiegła do ubrań wartych po kilkadziesiąt złoty i szybko zdjęła z nich zabezpieczenia natomiast kobieta którą obserwowałem zaczęła mnie obserwować mówiąc swojemu partnerowi czy może bezpiecznie działać , po zdjęciu zabezpieczeń wyszli z ubraniami ze sklepu.

Wszystko nagrało się na monitoring jednak dało mi to do myślenia.

Nasz stan emocjonalny wpływa na odczytywanie emocji i może je nieco zaburzyć , powinienem wolniej analizować zachowania innych ponieważ działając bardzo szybko mogę coś pominąć.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Serwer

Szanowni Państwo ze względu na problemy finansowe proszę Państwa o pomoc w celu opłacenia serwera.Link do zrzutki poniżej.

Zbiórka na opłacenie serwera.

Nowe artykuły

Written on 21/10/2019, 15:54 by admin
metoda-na-emocjeMając konflikt z pracodawcą udałem się do prawnika który miał mi pomóc w napisaniu odwołania od jego decyzji. Do pokoju wszedł Pan który był już...
Written on 04/08/2019, 21:55 by admin
zez-oczami-2 Zdjęcie poglądowe, oczy robią podobnie zeza tyle że bardziej na boki.   W pracy zauważyłem że dziewczyna która mnie szkoli robi zeza oczami....
Written on 08/07/2019, 23:53 by admin
smutek-w-oczachCiekawe jest to jak wiele osób ukrywa swój smutek uśmiechając się, udając radosnych. Jednak ich oczy wyrażają co innego, smutek.
Written on 20/11/2018, 02:19 by admin
czlowiek-to-nie-definicjaNie tak dawno temu rozmawiałem z osobą która zajmuję się rekrutacją  do służb na etapie badań psychologicznych. Zauważyłem iż nie zawsze sprawiedliwie...
Written on 15/11/2018, 02:38 by admin
wstydWarto odnowić jeden ze starszych artykułów który pokazuj jak uniwersalna jest mowa ciała .   Przytoczmy niedawną sprawę "porwanej dziewczynki" , jej...

.