Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert EinsteinParę lat temu w dniu pracy  jako detektyw sklepowy z powodu smutnych wydarzeń w moim życiu byłem przygnębiony .Nie potrafiłem się skupić do końca na pracy, jednak starałem się wychwycić podejrzane zachowania .

Analizowałem ludzi za szybko i chodząc w miarę szybkim krokiem po sklepie z jednego miejsca w drugie stałem się widoczny dla doświadczonych złodziei.

Przechodziłem koło pewnej pary na oczach której widać było strach , mieli skulone barki. Jednakże przypomniałem sobie o tym zachowaniu dopiero po fakcie.

Po fakcie ponieważ obserwowałem kobietę stojącą przy butach która jakby coś przy nich kombinowała i nie spodziewałem się że jestem obserwowany przez drugą osobę . Gdy ta kobieta poszła przeglądać towar o mniejszej wartości udałem się przeliczyć dość  drogą biżuterię która znajdowała się niedaleko.

W tym samym momencie kiedy udawałem się w kierunku biżuterii osoba w której wcześniej zobaczyłem opisane wyżej zachowanie podbiegła do ubrań wartych po kilkadziesiąt złoty i szybko zdjęła z nich zabezpieczenia natomiast kobieta którą obserwowałem zaczęła mnie obserwować mówiąc swojemu partnerowi czy może bezpiecznie działać , po zdjęciu zabezpieczeń wyszli z ubraniami ze sklepu.

Wszystko nagrało się na monitoring jednak dało mi to do myślenia.

Nasz stan emocjonalny wpływa na odczytywanie emocji i może je nieco zaburzyć , powinienem wolniej analizować zachowania innych ponieważ działając bardzo szybko mogę coś pominąć.

 

Pamiętajmy że zachowania niewerbalne są jak puzzle , dopiero wtedy kiedy złożymy zachowania w całość wyjdzie nam właściwy element układanki. Pojedyncze zachowania mogą oznaczać w niektórych przypadkach co innego niż piszę. Dlatego w swoich artykułach przedstawiam konkretne sytuacje które mogą się od innych różnić . Każdy z nas jest inny i inaczej postrzega pewne sprawy.
Wszystkie artykuły pisałem  z moich  obserwacji zachowań  ludzi , ze studiowania filmów psychologicznych oraz książek.
Artykuły mogą zawierać błędy , strona ta pomaga mi rozwijać moje zainteresowania mową ciała .

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Serwer

Szanowni Państwo ze względu na problemy finansowe proszę Państwa o pomoc w celu opłacenia serwera.Link do zrzutki poniżej.

Zbiórka na opłacenie serwera.

Nowe artykuły

Written on 21/10/2019, 15:54 by admin
metoda-na-emocjeMając konflikt z pracodawcą udałem się do prawnika który miał mi pomóc w napisaniu odwołania od jego decyzji. Do pokoju wszedł Pan który był już...
Written on 04/08/2019, 21:55 by admin
zez-oczami-2 Zdjęcie poglądowe, oczy robią podobnie zeza tyle że bardziej na boki.   W pracy zauważyłem że dziewczyna która mnie szkoli robi zeza oczami....
Written on 08/07/2019, 23:53 by admin
smutek-w-oczachCiekawe jest to jak wiele osób ukrywa swój smutek uśmiechając się, udając radosnych. Jednak ich oczy wyrażają co innego, smutek.
Written on 20/11/2018, 02:19 by admin
czlowiek-to-nie-definicjaNie tak dawno temu rozmawiałem z osobą która zajmuję się rekrutacją  do służb na etapie badań psychologicznych. Zauważyłem iż nie zawsze sprawiedliwie...
Written on 15/11/2018, 02:38 by admin
wstydWarto odnowić jeden ze starszych artykułów który pokazuj jak uniwersalna jest mowa ciała .   Przytoczmy niedawną sprawę "porwanej dziewczynki" , jej...

.